Rychlý kontakt

Zarizujidomov.cz

Specialista na metrážové
a kusové koberce 
 
Kolmá 3/675
(vchod ulicí V Předním Hloubětíně)
190 00  Praha 9 – Vysočany
 
+420 722 508 508
info@zarizujidomov.cz
www.zarizujidomov.cz 
Rozvoz po Praze Zdarma

Výsledek obrázku pro toptrans

PLATÍ PRO OBJEDNÁVKY

NAD 3000Kč

• zásilky po ČR již od 150 Kč!

• přeprava metrážových koberců od 343 Kč! více zde

Význam piktogramů

Schodišťové nášlapy

Kontaktujte nás

TOPlist

Jaké jsou trendy v bydlení pro jaro 2017?

Jarní trendy v bydlení, které osvěží Váš domov

Jaro už je za dveřmi, a to je ideální čas na osvěžení a změnu našeho interiéru. Letos budou velmi moderní měděné a bronzové doplňky, které podtrhnou eleganci každého domova. Pastelové barvy připomínají jemnost a nevinnost okvětních lístků, tropické vzory nás naladí na léto a vyniknou v kombinaci s moderní šedou. Vrací se tolik zapovězené mramorové tapety v nových moderních tónech. Nejen šaty dělají člověka, ale působí na nás samozřejmě i prostředí ve kterém trávíme svůj volný čas - Náš domov. Stále je velmi moderní recyklace. Můžeme dát novou tvář staré skříňce, kterou ohoblujeme a natřeme lehkou pastelovou barvou v tónech lila, broskve, světle žluté nebo růžové. Z lahví, sklenic nebo žárovek můžeme za jarních deštivých dnů vyzvořit kouzelné lucerničky, ušít si barevný povlak na polštářek, oživit závěs korálky nebo uměleckou stříkanou technikou pomocí barvy na textil. Fantazii se zkrátka meze nekladou. Náš interiér nám dokonale pomůže podtrhnout vhodně zvolený kusový koberec. Kombinací nových a recyklovaných doplňků získá náš domov na osobitosti a útulnosti. 

Měď

Měděné doplňky budou žhavým hitem letošní sezony. Působí elegantně a vytváří teplo domova. Zkuste kombinaci měděné vázy s pastelovými růžovými tóny nebo měděný lustr do kuchyně. 

     

Mramorové tapety

Mramorové tapety jsou typickým příkladem, že se trendy v bydlení vrací jako bumerang. Tapety například v modré barvě vypadají velice zajímavě na jedné zdi v kombinaci s jednobarevnou malbou. Vzhledemk tomu, že je velice módní šedá, kusový koberec v tmavší šedivé barvě, modrá mramorová tapeta a světle šedá malba na zdi nemohou být krokem vedle.

  

Pastelové barvy

Pastelové barvy jsou něžné a krásně se hodí k jarnímu počasí. Působí velice svěžím dojmem v kombinaci s vhodnými doplňky. Krásné pastelové tóny najdeme například u koberce Eton, který Vám náš e-shop nabízí. Kusový koberec si můžeme vybrat i ve tvaru květiny nebo srdce.

  

Tropické vzory

Tropické vzory jsou určeny pro ty, kterým připadají něžné pastelky příliš fádní. Skvěle oživí interiér a vytvoří divokou letní atmosféru. Ať už si zvolíme zebří nebo leopardí vzor v zemitých barvách, divoký potisk palem nebo zlatých ananasů zajisté nebude náš domov působit fádně, ale neotřele a moderně.

  

Šedá

Šedá barva vzniká smícháním bílé a černé, kdy si můžeme namíchat nepřeberné množství odstínů. Šedá barva nepatří do základního barevného barevného spektra jako barvy červená, žlutá nebo modrá a přesto je velmi oblíbená mezi designéry jako nejuniverzálnější barva. Velmi dobře si rozumí například s růžovou, světle žlutou a tyrkysovou. Hodí se jak na malbu zdí, tak na tapety předeším ornamentálního stylu. Pokud zvolíte šedý koberec a doplňky v pastelových tónech nebo tropických vzorech dosáhnete velmi svěžího moderního vzhledu. 

 

Jak vybrat koberec

Koberce v interiéru plní několik základních funkcí. Především pohlcují prach a nečistoty mnohem více než dlažba nebo plovoucí podlahy, dále při chůzi pruží, čímž tlumí hluk a zlepšují akustiku v místnosti a v neposlední řadě  dotváří jeho osobitost. V bytě navodí útulnou atmosféru a dodají pocit komfortu, ovlivňuje kvalitu bydlení.

A jakým kritériím podřídit výběr při pořizování nového koberce? Celoplošné koberce je důležité vybírat především podle předpokládaného stupně jejich zatížení. Životnost koberce je totiž daná poměrem množství vláken k výšce  vlasu koberce . Dalším kritériem pro výběr je i materiál, z něhož je koberec zhotoven, tj. druh použitého vlákna.

Je důležité si udělat představu do jakých prostor a k jakému účelu bude určen a jaké na něj budete mít nároky. Jednotlivé druhy koberců různých kvalit mají cíleně určenou vhodnost použití. Jsou koberce vhodné do obývacího  pokoje, do dětského pokoje, další se hodí do ložnice, jiné jsou pro použití na chodbách. V kancelářích, bankách a hotelech najdou využití speciální krytiny pro vyšší zátěž.

Na podlaze nic nevypadá lépe než koberec. Přináší klid, pohodu a teplo do našich domovů díky své schopnosti absorbovat zvuky, chrání před chladem, poskytuje našim chodidlům měkký komfort a také přidává na bezpečnosti zabraňuje uklouznutí a pádům a chrání upadnuvší předměty před rozbitím. Navíc koberec je klíčový dekorativní prvek našich domovů

Důležitým kritériem výběru je také hustota vlákna. Pro všechny druhy koberců platí, že čím je vyšší počet vláken na metr čtvereční, tím je vyšší odolnost koberce proti oděru. Hustota vlákna tedy spolu definuje životnost koberce. 

Koberec vybíráme především podle toho, zda se nám hodí do interiéru.

   

A rozhodujícím kritériem v tomto případě je barva a vzor. Barvy ovlivňují nejen naši náladu, ale i vzhled celého pokoje. Tmavé barvy a výrazné vzory prostor opticky zmenšují a vytváří útulné, světlé barvy a nenápadné vzory prostor opticky zvětšují. Teplé barvy, jako červená, oranžová, odstíny žluté a hnědé, je lepší volit do místností orientovaných na sever a západ. Žlutá navíc celý prostor prosvětlí a dodá mu pocit „přítomnosti slunce“. Studené  barvy, jako modrá, zelená a šedá, bychom měli volit do místností orientovaných na východ a jih, které pocitově zchladí. Důležitá je také intenzita odstínu jednotlivých barev. Syté a výrazné barvy na nás mohou působit i  agresivně, nepříjemně. Pokud chceme v některých prostorách tohoto účinku dosáhnout, pak je vhodné je použít, jinak bychom měli volit spíše tlumené odstíny.

Když shrneme všechny klady, tak dáme koberci přednost pro tyto jeho vlastnosti: je teplý, měkký, příjemný na dotek, nekonečné škály barev, designů a odstínů. Koberce jsou ideální také pro děti, které tráví hodně času hraním na zemi.Vytváří pocittepla domova a nejlepší akustiku pro naše místnosti, udrží v místnosti až 25% tepla, což znamená velkou úsporu energie. Koberce na naší podlaze nepředstavují velkou investici a jsou šetrné k našemu zdraví.

 

Dětské koberce

V dětském pokoji je důležitá i správna volba koberceDětské koberce

Interiér dětského pokoje zásadně ovlivňuje estetické vnímání dětí a jejich další vývoj. Důležitá je proto volba nejen nábytku a dalších doplňků, ale i koberce. Ten dokáže dát celému pokoji zcela jiný rozměr. Koberec by měl rozzářit nejen pokojíček Vašeho dítěte, ale i jeho oči, když si na něm bude hrát. V dítěti totiž rozvíjí fantazii a otevírá prostor k mnohým hrám. Proto by měl zářit barvami. Jasné barvy v dětech vzbuzují aktivitu a radost.
 
Dětem se líbí především koberce s obrázky – ať už s jejich oblíbenými pohádkovými postavičkami nebo různými zvířátky. Velkou radost dětem také udělají tzv. hrací koberce. Pokud si tedy koberec pořídíte, vašemu dítěti uděláte jistě velkou radost a i vy budete nadmíru spokojeni, protože dítě se s kobercem samo zabaví.
 
 

Koberce patří do každého dětského pokoje z mnoha důvodů – jsou praktické (izolují chlad, chrání dítě před prochladnutím, tlumí zvuky), podporuje v dětech hravost, nápaditost, pomáhá rozeznávat barvy, jednotlivé tvary. 
 
Je velmi důležité zabývat se také kvalitou koberce a při nákupu mít na paměti, že na něm dítě stráví nezanedbatelnou část dne. Koberec by neměl dítě tlačit, měl by být jemný, příjemný na dotek.
 
 
E-shop pohání Sun-Shop od Sunlight.cz