Rychlý kontakt

Zarizujidomov.cz

Specialista na metrážové
a kusové koberce 
 
Kolmá 3/675
(vchod ulicí V Předním Hloubětíně)
190 00  Praha 9 – Vysočany
 
+420 722 508 508
info@zarizujidomov.cz
www.zarizujidomov.cz 
Rozvoz po Praze Zdarma

Výsledek obrázku pro toptrans

PLATÍ PRO OBJEDNÁVKY

NAD 3000Kč

• zásilky po ČR již od 150 Kč!

• přeprava metrážových koberců od 343 Kč! více zde

Význam piktogramů

Schodišťové nášlapy

Kontaktujte nás

TOPlist

Jak vybrat koberec

Koberce v interiéru plní několik základních funkcí. Především pohlcují prach a nečistoty mnohem více než dlažba nebo plovoucí podlahy, dále při chůzi pruží, čímž tlumí hluk a zlepšují akustiku v místnosti a v neposlední řadě  dotváří jeho osobitost. V bytě navodí útulnou atmosféru a dodají pocit komfortu, ovlivňuje kvalitu bydlení.

A jakým kritériím podřídit výběr při pořizování nového koberce? Celoplošné koberce je důležité vybírat především podle předpokládaného stupně jejich zatížení. Životnost koberce je totiž daná poměrem množství vláken k výšce  vlasu koberce . Dalším kritériem pro výběr je i materiál, z něhož je koberec zhotoven, tj. druh použitého vlákna.

Je důležité si udělat představu do jakých prostor a k jakému účelu bude určen a jaké na něj budete mít nároky. Jednotlivé druhy koberců různých kvalit mají cíleně určenou vhodnost použití. Jsou koberce vhodné do obývacího  pokoje, do dětského pokoje, další se hodí do ložnice, jiné jsou pro použití na chodbách. V kancelářích, bankách a hotelech najdou využití speciální krytiny pro vyšší zátěž.

Na podlaze nic nevypadá lépe než koberec. Přináší klid, pohodu a teplo do našich domovů díky své schopnosti absorbovat zvuky, chrání před chladem, poskytuje našim chodidlům měkký komfort a také přidává na bezpečnosti zabraňuje uklouznutí a pádům a chrání upadnuvší předměty před rozbitím. Navíc koberec je klíčový dekorativní prvek našich domovů

Důležitým kritériem výběru je také hustota vlákna. Pro všechny druhy koberců platí, že čím je vyšší počet vláken na metr čtvereční, tím je vyšší odolnost koberce proti oděru. Hustota vlákna tedy spolu definuje životnost koberce. 

Koberec vybíráme především podle toho, zda se nám hodí do interiéru.

   

A rozhodujícím kritériem v tomto případě je barva a vzor. Barvy ovlivňují nejen naši náladu, ale i vzhled celého pokoje. Tmavé barvy a výrazné vzory prostor opticky zmenšují a vytváří útulné, světlé barvy a nenápadné vzory prostor opticky zvětšují. Teplé barvy, jako červená, oranžová, odstíny žluté a hnědé, je lepší volit do místností orientovaných na sever a západ. Žlutá navíc celý prostor prosvětlí a dodá mu pocit „přítomnosti slunce“. Studené  barvy, jako modrá, zelená a šedá, bychom měli volit do místností orientovaných na východ a jih, které pocitově zchladí. Důležitá je také intenzita odstínu jednotlivých barev. Syté a výrazné barvy na nás mohou působit i  agresivně, nepříjemně. Pokud chceme v některých prostorách tohoto účinku dosáhnout, pak je vhodné je použít, jinak bychom měli volit spíše tlumené odstíny.

Když shrneme všechny klady, tak dáme koberci přednost pro tyto jeho vlastnosti: je teplý, měkký, příjemný na dotek, nekonečné škály barev, designů a odstínů. Koberce jsou ideální také pro děti, které tráví hodně času hraním na zemi.Vytváří pocittepla domova a nejlepší akustiku pro naše místnosti, udrží v místnosti až 25% tepla, což znamená velkou úsporu energie. Koberce na naší podlaze nepředstavují velkou investici a jsou šetrné k našemu zdraví.

 

E-shop pohání Sun-Shop od Sunlight.cz